10 października 2019

ERASMUS+ w Elblągu

Podopieczni Hufca Pracy w Elblągu odwiedzili miejscowy Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, aby podsumować swój staż w Hiszpanii i zaprezentować umiejętności zdobyte w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – gwarancją sukcesu” finansowanego z programu Erasmus+.

Na wstępie zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Paweł Kowszyński przedstawił uczestników projektu realizowanego w Sewilli, po czym młodzież podzieliła się swoimi wspomnieniami z wyjazdu. W celu wprowadzenia gości w klimat prezentowanych treści uczestniczki wystylizowały się na Hiszpanki – założyły czerwone suknie i wykonały fryzury rodem z Andaluzji.

Wyjazd do Sewilli poprzedzony był kilkumiesięcznymi przygotowaniami, z których największą popularnością cieszył się 70-godzinny kurs języka hiszpańskiego zakończony uzyskaniem certyfikatu na poziomie A1, jak również przygotowanie kulturowe.

W spotkaniu podsumowującym wzięły również udział uczestniczki kursu fryzjerskiego z Elbląga, które przygotowują się do wyjazdu do Malagi w ramach projektu „Inwestycja w Przyszłość – Postaw na Sukces”.

Celem projektu jest promowanie mobilności zawodowej oraz umożliwianie zdobycia dodatkowych kompetencji zawodowych. Udział w projekcie to również okazja do poznawania nowych kultur i rozwijania umiejętności społecznych.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+