29 października 2018

„INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ 3”- STAŻ W HISZPANII

25 września 2017 r. uczestnicy Hufca Pracy w Ostródzie (4 mechaników i 6 fryzjerek) wspólnie z uczestnikami Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie (1 fryzjerka, 2 kucharzy i 6 sprzedawców) pod opieką wychowawców Moniki Wójcik i Katarzyny Markowicz-Korszun, rozpoczęli 3-tygodniowy staż zawodowy u hiszpańskich pracodawców w Ubedzie.

Już pierwszego dnia po przylocie odbyły się pierwsze spotkania w miejscach pracy, do których stażyści przydzieleni zostali na podstawie indywidualnych rozmów z przedstawicielem organizacji przyjmującej oraz dokumentów Europass-CV przygotowanych wspólnie z doradcami zawodowymi OHP. W miejscowych restauracjach, salonach fryzjerskich, warsztatach samochodowych i sklepach uczestnicy projektu pracować będą w parach, a komunikację z pracodawcami i personelem z pewnością ułatwi ukończony w kraju 70-godzinny kurs języka hiszpańskiego. Podczas pobytu w Ubedzie młodzież będzie miała okazję do dalszego doskonalenia swoich umiejętności językowych podczas zajęć konwersacyjnych z native speakerką. Podczas trzytygodniowego pobytu w Andaluzji, oprócz nauki, młodzież z Hufca Pracy w Ostródzie i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie zdobędzie bezcenne doświadczenia powstałe w wyniku codziennego obcowania z odmienną, hiszpańską kulturą. W jej zrozumieniu i poznaniu z pewnością pomogą planowane aktywności kulturowe takie jak: wieczór tapas, wizyta w tłoczni oliwy z oliwek, wycieczki do wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO średniowiecznej Baezy czy też do miasta Sevilli.

Staż jest realizowany w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość 3” w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +. Projekt realizowany jest przez Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy.

Autor tekstu i zdjęć: Monika Wójcik – st. wychowawca HP w Ostródzie

WAMA_1_Uczestnicy stażu w Ubedzie

WAMA_2_Uczestnicy podczas zwiedzania miasta