18 marca 2022

Poznają hiszpański rynek pracy

W Elblągu rozpoczęły się przygotowania do IV tury projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”. Podstawowym założeniem projektu jest odbycie przez grupę młodych ludzi trzytygodniowego stażu zawodowego w hiszpańskiej Maladze, który rozpocznie się w czerwcu 2022r.

W projekcie biorą udział młodzi elektrycy, elektromechanicy i mechanicy pojazdów samochodowych z Hufca Pracy w Elblągu. Przygotowując się do wyjazdu przyszli stażyści wzięli udział w zajęciach z doradcą zawodowym. Uczestnicy zapoznali się z metodami aktywnego i bezpiecznego poruszania się po regionalnym i europejskim rynku pracy, przeanalizowali specyfikę zawodów z branży elektrycznej i mechanicznej w kontekście zapotrzebowania na pracowników w Polsce i Hiszpanii oraz poznali narzędzia i portale wspierające w poszukiwaniu pracy, staży i praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej. Przyszli stażyści omówili też indywidualne predyspozycje zawodowe, przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej w warunkach kultury śródziemnomorskiej, sporządzili swój życiorys zgodnie ze wzorem dokumentu Europass – CV oraz opracowali Indywidualne Plany Działania, które pozwolą na dobranie miejsca praktyki zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem i umiejętnościami językowymi.

Podczas kolejnych etapów realizacji projektu młodzież weźmie udział warsztatach kulturowych oraz w 70-godzinnym kursie języka hiszpańskiego, mającym zniwelować dotychczasowe bariery oraz pozwolić uczestnikom na wykorzystanie potencjału, jaki daje zagraniczny staż zawodowy.

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+