10 lutego 2022

Wystartowali z inwestycją w siebie

Dzięki projektom realizowanym przez Ochotnicze Hufce Pracy na Warmii i Mazurach w ramach programu Erasmus+ młodzież z regionu dostaje szansę na zdobycie doświadczenia w zagranicznych przedsiębiorstwach. Tym razem z tej możliwości skorzystają podopieczni Hufca Pracy w Giżycku oraz Grupy Wychowawczej w Olecku, którzy zakończyli przygotowania do III tury projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”.

Już 14 lutego br. młodzi mechanicy samochodowi, kucharze, sprzedawcy i elektrycy rozpoczną trzytygodniowe staże zawodowe pod okiem hiszpańskich pracodawców na terenie Torremolinos, urokliwej prowincji Malagi. Przygotowując się do wyjazdu młodzi ludzie wzięli udział w 70-godzinnym kursie języka hiszpańskiego. Uzupełnieniem zajęć językowych były spotkania z doradcą zawodowym i przygotowanie kulturowe. Warsztaty z doradcą stanowiły okazję do poznania hiszpańskiego rynku pracy oraz stworzenia życiorysu zgodnie ze wzorem dokumentu Europass-CV. Natomiast na kulturoznawstwie młodzież poznała najważniejsze historyczne wydarzenia i zabytki Hiszpanii, położenie geograficzne regionu, tradycje i zwyczaje panujące w Andaluzji.

Kilkumiesięczne przygotowania do wyjazdu zakończyły się spotkaniem z koordynatorem projektu Barbarą Leszczyńską, podczas którego uczniowie podpisali wraz z rodzicami umowy stażowe pozwalające na uzyskanie certyfikowanych kwalifikacji zawodowych, uznawanych na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Kolejny krok to umiejętne spakowanie bagażu na trzytygodniową przygodę i staż w Hiszpanii. Na miejscu czeka młodzież 15-godzinna kontynuacja nauki języka hiszpańskiego. Zajęcia będą nastawione przede wszystkim na komunikację i przełamywanie bariery językowej.

Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+