08 marca 2022

Zawodowy Start-Up czas zacząć!

W elbląskim Hufcu Pracy pełną parą rozpoczęły się przygotowania do IV tury projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”. Podstawowym założeniem projektu jest odbycie przez 12 młodych mechaników, elektryków i elektromechaników pojazdów samochodowych trzytygodniowego stażu zawodowego w hiszpańskiej Maladze, który rozpocznie się już w czerwcu 2022r. Pod okiem hiszpańskich pracodawców stażyści zapoznają się z innymi standardami pracy, nowymi metodami wykonywania usług właściwych dla ich specjalizacji.

Wsparcie dla osób zakwalifikowanych do projektu rozpoczęło się od zajęć pedagogicznych. Poprzez zabawy integracyjne przygotowane przez opiekuna grupy i wspólne rozmowy uczestnicy projektu lepiej się poznali i przygotowali się do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w obcym kulturowo środowisku. Na kolejnych zajęciach przygotowujących do zagranicznego stażu młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach kulturowych, na których pozna tradycje, obyczaje oraz najważniejsze zabytki w Andaluzji. Następnie czeka na nich kurs języka hiszpańskiego oraz zajęcia z doradcą zawodowym, podczas których młodzi ludzie opracują swój Indywidualny Plan Działania i Europass-CV. Dokumenty te pozwolą na dobranie miejsca praktyki zawodowej zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem i umiejętnościami przyszłych stażystów.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+